Z Kicią Kocią i Nunusiem poznajemy zawody

Jedni kochają Kicię Kocię, inni od niej stronią. My (całą rodziną!) należymy do tych pierwszych 🙂 Kicia Kocia i Nunuś są w naszej dziecięcej biblioteczce obecni praktycznie od początku literackiej drogi naszych dzieci.

blank
„Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?”, Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2020, NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Dobrze znamy kartonowe propozycje dla najmłodszych, opisujące przygody Kici Koci i Nunusia. Po stokroć zaczytujemy się w przygodach Kici Koci zapisanych w cienkich książeczkach. Kolorowaliśmy także afrykańskie klimaty z miłą kotką. Teraz przyszedł czas na serię z otwieranymi okienkami. Wybór padł na „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?”, bo nasz starszak jest na etapie planowania, że jak będzie duży, to zostanie droniarzem (gwoli wyjaśnienia: operatorem drona, a pomysł ten ma źródło w pasji naszego Taty, który dronami latałby najlepiej całe dnie i całe noce, heh…). 

Jako dziecko chciałam zostać badaczem kosmosu albo inżynierem budowlanym. Z obu marzeń wyszły nici 🙂 Natomiast mój Mąż od dziecka pragnął być programistą i… abrakadabra… stał się nim 🙂 A czy Wy pamiętacie, jakie mieliście marzenia dotyczące wyboru Waszej przyszłej profesji, kiedy byliście dziećmi? Czy chcecie, aby dzieci poszły w Wasze ślady, czy też nie? 

„Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?”, Anita Głowińska, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2020, NOWOŚĆ WYDAWNICZA

W „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” bohaterowie w prosty i obrazowy sposób zapraszają do zapoznania się z sześcioma zawodami, które mogą być wykonywane przez przedstawicieli obojga płci. Książka skierowana jest dla dzieci w przedziale wiekowym 2-5 lat. Jednak może być ona z powodzeniem oglądana przez młodszych czytelników, bo jest wykonana z dość sztywnego kartonu i ma duży format. Tylko te okienka 🙂 Ah… 45 otwieranych okienek kryje w sobie tyle tajemnic, że maluchy (za przykład podaję naszą 1,5 roczną córcię) aż korci, by coś naderwać i urwać. Starszak (syn 3 lata) podnosi każde okienko z ogromnym skupieniem i zainteresowaniem.

Kicia Kocia wraz ze swoim braciszkiem Nunusiem pokazują dzieciom, czego używa do pracy krawiec i krawcowa. W schowkach kryją się: naparstek, szpulki nici, igły. Na stoliku stoi maszyna do szycia, a na manekinach wiszą gotowe stroje. Kocie rodzeństwo wciela się w role malarza i malarki, ukazując swoim małym fanom warsztat malarski: kredki, pędzle, farby. Nie zabraknie tu niespodzianki: wozu strażackiego:) Cztery pozostałe zawody to… sprawdźcie sami 😉 

Książkę „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” oceniam za wartościową dla dzieci, które dopiero co poznają świat zawodów. Wyraźnie grafiki, proste kolory i obrazowy przekaz trafnie docierają do małych czytelników, chłonących świat pełną piersią. Sympatyczna i odważna Kicia Kocia hipnotyzuje spojrzeniem, a jej szeroki uśmiech dodaje kolorytu i wprowadza zaciekawienie. Fantastyczną opcją są otwierane okienka, które wzmagają zainteresowanie i sprawiają, że dzieci sięgają po „Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” wielokrotnie.

„Kicia Kocia i Nunuś. Jaki to zawód?” to NOWOŚĆ WYDAWNICZA, którą możecie kupić na oficjalnej stronie internetowej Wydawnictwa Media Rodzina, klikając w ten link.

Recenzje i zajawki KSIĄŻEK DLA DZIECI znajdziecie na naszym blogu klikając tutaj. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO LEKTURY 🙂 🙂 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.