„Wytrwały konik” z rozwichrzoną grzywą odkryje przed Tobą to, co jeszcze nieodkryte

Podróże po Polsce nie są Wam obce? Znacie i doceniacie walory polskich parków narodowych i chcecie zaszczepić swą miłość w dzieciach? NIC PROSTSZEGO 🙂

blank
„Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”, Tomasz Samojlik, Media Rodzina, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Lubicie element zaskoczenia, czy wolicie skrupulatnie planować każdą część wyprawy? A może macie z grubsza założony plan, a na miejscu dajecie się ponieść atmosferze i warunkom, jakie oferuje wycieczka, licząc na wskazówki lokalnych mieszkańców? 

My rodzinnie preferujemy ten ostatni scenariusz. Jestem z natury uporządkowaną realistką, a mój Mąż nieco roztrzepanym optymistą. Ja planuję szczegóły, a on dodaje do wyjazdów szczyptę chili. Oj, bez tego mogłoby być łatwiej… ale także i ciut nudno. Heh 🙂

W ostatnim okresie niezmordowanie sprawdzamy, gdzie tym razem zawędrował Pompik ze swą wesołą rodzinką. Książka miała premierę 10 marca 2021, więc to świeżynka na rynku wydawniczym, co od razu Wam ochoczo relacjonuję 🙂

„Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”, Tomasz Samojlik, Media Rodzina, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Z prastarej Puszczy Białowieskiej Pompik wybiera się z rodziną na południowy-wschód Polski, do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Każdy z wycieczkowiczów ma odmienny plan działania na tej wyprawie. W obraniu celu z pomocą przychodzi napotkany konik polski, który ochoczo proponuje spacer w poszukiwaniu atrakcji regionu. Rodzina mija olbrzymie jodły, skamieniałe pnie drzew. W końcu dociera do polany, gdzie trud i zmagania zostają nagrodzone.

Czy dzieciom spodoba się „Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”?

Nasze dzieciaki wpadły całkowicie w wir opowieści. Podoba im się narracja. Są ciekawe kolejnych kroków i zabawnych tekstów, które rodzina żubrów wymienia między sobą. Finał jest miłym zaskoczeniem i powoduje szerokie uśmiechy. Widać, że podobają im się wesołe żubry i skoczny konik, który ochoczo oprowadza po lesie.

Impulsem, który wzmógł zainteresowanie książką była wizyta w stadninie koni. Nie mogliśmy zabrać dzieci do Roztoczańskiego Parku Narodowego na premierę tej książki, ale chcieliśmy choćby pokazać im konie na żywo (co prawda nie były to koniki polskie, ale dzieciom w wieku 1,5-3,5 roku nie robi to zbytniej różnicy, uwierzcie). To był strzał w 10-tkę! Dzieci nie chciały wyjść ze stajni i książkę czytaliśmy tam ponad pięć razy! W drodze powrotnej do domu także kilka razy i w kolejne dni w domu – także baaardzo wiele razy. Wybaczcie, ale nie liczyłam ile 🙂 DUŻO!

Czy rodzicom spodoba się „Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”?

To moja druga przygoda z Żubrem Pompikiem (o pierwszej pisałam tutaj). I szczerze powiem, że mimo zachwytów dzieci, mnie Pompik tym razem nie zachwycił. I wcale nie dlatego, że w ostatnie kilka dni czytałam go już X razy… a o to, że niesamowicie męczący jest dla mnie klimat, jaki serwuje Pomruk. Ciężkość, narzekanie, brak energii. Skwaszona mina, wybór drogi na skróty i patrzenie na swój własny ogon. Jak to bywa w każdej książce dla małych dzieci – wszystko dobrze się kończy i Pomruk na ostatniej stronie jest zadowolony z wycieczki, ale przebrnąć przez jego humory jest mi naprawdę ciężko. Dodatkowo ten ciągły entuzjazm wiecznie skaczącej Polinki… No jakoś nie mogę. Zdaje się, że tylko „Wytrwały konik” jest w tej opowieści wytrwały. Tymczasem – żeby coś wartościowego zobaczyć podczas wycieczki, trzeba się nie raz porządnie wysilić, natrudzić i namęczyć. A nagroda smakuje wtedy niebiańsko 🙂 Ja taki przykład dzieciom prezentuję. I tego też oczekuję od książki o poznawaniu parków narodowych w Polsce.

blank
„Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”, Tomasz Samojlik, Media Rodzina, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Lubię jednak, bo moje dzieci lubią 🙂 Heh 🙂 Fajnie, że na środkowej części okładki zawarto informacje o Roztoczańskim Parku Narodowym, a w środkowej – podstawową charakterystykę konika polskiego. Świetnym pomysłem jest także mapka, którą można wyrwać z książki i zaznaczyć parki narodowe, które dziecko już poznało za pomocą serii o Żubrze Pomniku (albo w których było na wycieczkach krajoznawczych). Na minus jednak rozmiar mapki (mogłaby być większa i składana w książeczce), ale cóż… Wydawca miał taką koncepcję.

Książkę kupić można na oficjalnej stronie internetowej Wydawnictwa Media Rodzina, pod tym linkiem.

O innych książkach dla dzieci, które pokazuję na blogu, przeczytacie w KSIĄŻKI DLA DZIECI. Co myślicie o najnowszych przygodach Żubra Pompika „Wytrwały konik”? Zapraszam do komentowania 🙂

blank
„Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 20. Wytrwały konik”, Tomasz Samojlik, Media Rodzina, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.