Pomysły na spędzanie wiosennych dni z dzieckiem? „Wesoły Ryjek i wiosna” są podpowiedzią

Zapoznaj swojego przedszkolaka z tematyką wiosny. Dobra książka zachęca do wiosennych porządków, gry w piłkę, dawania bukietu kwiatów.

blank
„Wesoły Ryjek i wiosna”, Wojciech Widłak, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2020, wiek: 3-5 lat

Tak bardzo wyczekana, pachnąca deszczem i przebłyskująca ciepłem słońca. Po byle jakiej zimie nadeszła ona – Pani Wiosna. A wraz z nią przyjaźniejsze spojrzenie na świat, zwiększona ilość energii życiowej, więcej uśmiechów.

Jak zawsze – buszuję w księgarniach za tematyką, którą chce przedstawiać dzieciom. Szukam nowości wydawniczych, małych perełek, książek dających ciepło. Tym razem znów znalazłam i był to strzał w dziesiątkę. Spójrzcie sami, oceńcie i piszcie o Waszych odczuciach w tym temacie.

„Wesoły Ryjek i wiosna”, Wojciech Widłak, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2020, wiek: 3-5 lat

blank
„Wesoły Ryjek i wiosna”, Wojciech Widłak, Wydawnictwo Media Rodzina, Poznań 2020, wiek: 3-5 lat

Książka „Wesoły Ryjek i wiosna” to zbiór dziesięciu kilkustronicowych opowiadań o wiosennych perypetiach sympatycznego prosiaczka – Wesołego Ryjka. Bohater włącza się w sprzątanie garażu, opiekuje się wschodzącą rzeżuchą, idzie na mecz piłki nożnej. 

Każda historyjka zawiera to jedna przygoda, na którą składają się: standardowe przywitanie, wiele dialogów oraz podsumowanie przeżyć minionego dnia. Obrazki są proste, wyraziste i dość estetyczne. Sympatyczne na tyle, na ile tak można nazwać ryjek Ryjka.

Czy książka „Wesoły Ryjek i wiosna” spodoba się dzieciom?

Naszemu starszakowi bardzo podobają się przygody Ryjka. Inne opowiadania o śwince zna już, ze słuchanego podczas podróży autem, audiobooka, czytanego przez Annę Seniuk. Synek uważnie słucha treści. Mówi jednak, że w książce jest za mało obrazków, a one przecież tak bardzo mu się podobają. Najciekawsze zaś dla niego są dwa opowiadania: Brama oraz Garaż. Opisują one zajęcia dla majsterkowiczów, a Stasiek takowe uwielbia. Lubi ją czytać w domu oraz na naszych małych, wiosennych eskapadach po mazowieckich lasach. Ocena dziecka: 8/10 punktów (cięcie punktów podyktowane jest niewystarczającą ilością obrazków).

Czy książka spodoba się rodzicom?

Przyznam szczerze, że wolę wersję papierową jakiejkolwiek opowieści o Ryjku, niż audiobooka czytanego przez Annę Seniuk. Jej głos i sposób czytania nie przypadł mi do gustu, ale zgrabnie odczarowałam ryjkowe opowieści poprzez moją interpretację. I daleka jestem przy tym do gloryfikowania siebie. Chcę tylko powiedzieć, że… ta książka da się lubić, gdy się go czyta dzieciom na głos. Dopasowana jest do potrzeb, umiejętności i wiedzy przedszkolaków. Mogą z niej czerpać pomysły na spędzanie czasu wiosną, poznać świat innych osób, uczyć się relacji międzyludzkich. Napisana ciepłym językiem, rozweseli nawet dorosłych. Opowiada o prostym życiu i przyziemnych sprawach. Takich, które spotykamy każdego dnia. I to właśnie w tej książce jest najpiękniejsze – radość z małych rzeczy, ciekawość świata i rodzine ciepło. Daję 10 na 10 punktów. 

Książkę „Wesoły Ryjek i wiosna” możecie kupić na stronie wydawnictwa Media Rodzina tutaj.

Po recenzje innych KSIĄŻEK DLA DZIECI na blogu kliknijcie TUTAJ, a jeśli chcecie czytać książki w terenie wiosną (co bardzo polecamy), to przeczytacie o tym, jak dobrze ubrać dziecko, aby nie zmarzło ani nie przegrzało się podczas pikników w lesie KLIK KLIK.

Wiosno, zostań z nami jak najdłużej 🙂 Jesteś taka piękna! 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.