Koza + kałuże + kalosze = klawa zabawa w Rancho nad Świdrem

Szukając #PodróżDoTu #BliskoNatury odkryliśmy na Mazowszu cudowne miejsce, gdzie przytulić można się do kozy, pogłaskać byczka, utaplać w błocie. To doświadczenie, które oczyszcza ze stresu, pozwala wyluzować i cieszyć się chwilą. A dla dzieci? Sprawdźcie sami! 🙂

blank
Koza i kalosze = klawa zabawa w Rancho nad Świdrem

Bowiterapia to terapia z wykorzystaniem rogatych zwierząt domowych (kozy, owce, bydło) i innych z rodziny wołowatych. Co to oznacza w praktyce, zdecydowaliśmy się sprawdzić na własnej skórze. Poniżej fotorelacja, a na samym końcu wskazówki dojazdu do Rancho nad Świdrem, tam bowiem skierowaliśmy swe kroki, spragnieni kontaktu z naturą.

I wiecie co? Przekonaliśmy się na własnej skórze, że bowiterapia to dla dorosłych wspaniały sposób na szybkie i przyjemne odstresowanie się w dzisiejszych trudnych czasach. Dla dzieci zaś jest to wspaniała okazja do poznania zwierząt gospodarskich, nieskrępowanej niczym zabawy i poczucia klimatu dawnej polskiej wsi.

ZACZĘŁO SIĘ NIEWINNIE… NIEŚMIAŁO I POMAŁU ZBLIŻYLIŚMY SIĘ DO KÓZ.

W Rancho nad Świdrem kozy wiodą prym. Ale to nie jedyne atrakcje tego miejsca. Spójrzcie, co ciekawego czeka jeszcze na odwiedzających!

KAZIK. BAAAARDZO LUBI INTENSYWNE DRAPANIE… 🙂 🙂 🙂
TYLKO NIE ZACHODŹ GO OD TYŁU, BO BYCZEK POKAŻE, CO POTRAFIĄ JEGO KOPYTKA!

Ale to nadal nie wszystko. Wszak BŁOTO to podstawa wiejskich siedlisk. Nie zapomnijcie wziąć kaloszy (dla dzieci i dla rodziców!), bo błotka w Rancho nad Świdrem nie zabraknie. Tego możecie być pewni!

CHLUP! PLUSK! CIAP! CAŁKIEM FAJNE TE DŹWIĘKI!!!

Te wszystkie wspaniałości czekają na Was w Rancho nad Świdrem w Siwiance pod Kołbielą. Gospodarze przemili, otwarci, rozmowni. Kochają to, co robią. Opowiadają o kozach z pasją. Tworzą wspaniałą atmosferę do tego, aby spędzić w rancho przemiły czas w towarzystwie zwierząt gospodarskich.

My już wiemy, że bowiterapię będziemy stosować często. A i Was serdecznie do tego zachęcamy 🙂

Jeśli macie ochotę urządzić sobie całodzienną wycieczkę w okolicach Warszawy, w pełnym kontakcie z piękną przyrodą, to polecamy zajrzeć jeszcze w dwa miejsca, które znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie od Rancho nad Świdrem. Są to:

  1. Lawendowa Siwianka – czyli plantacja lawendy (700m od rancho, 3 minuty drogi samochodem). Tutaj relacja z naszego pobytu w minione wakacje, gdy lawenda była w pełni rozkwitu (przewiń na drugą połowę wpisu, a znajdziesz opis miejsca, mnóstwo pięknych zdjęć i filmik z lotu ptaka nad fioletowym polem).
  2. Jaz na rzece Świder (400m od rancho, 5 minut pieszo) –> tutaj nasza relacja.
blank
zaganianie kóz to jest to!!

1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.