„Pielęgnacja naturalna” to kompendium wiedzy na 6+ NIESPODZIANKA

„Pielęgnacja naturalna”, autorstwa Marty Tyszko, to wyjątkowa książka, odkrywająca tajniki przygotowania kosmetyków naturalnych w zaciszu domowego SPA. To pozycja literacka dla każdego, kto chce być (i jest!) ECO.

blank
„Pielęgnacja naturalna”, Marta Tyszko, Wydawnictwo Natuli, seria holistyczna, Szczecin 2020, wydanie pierwsze

Pielęgnacja naturalna to moje oczko w głowie od prawie 4 lat, czyli czasu, kiedy zaszłam pierwszy raz w ciążę. Co prawda już wcześniej używałam wybranych kosmetyków znakowanych jako BIO i ECO, ale tylko do nielicznych partii ciała. Pierwsza ciąża była dla mnie czasem szczególnego dbania o ciało, co zaskutkowało także zwróceniem największej staranności na dbanie o skórę nowonarodzonego potomka. I tak to skierowałam swoje myśli w kierunku literatury fachowej, a kroki zakupowe do małych manufaktur, którym całkowicie zaufałam na polu produkcji kosmetyków naturalnych. Teraz, inspirowana książką „Pielęgnacja naturalna”, autorstwa Marty Tyszko, idę krok dalej – w stronę samodzielnego przygotowywania prostych kosmetyków. Co dokładnie pchnęło mnie do tego i o czym jest sama książka, przeczytajcie poniżej.

„Pielęgnacja naturalna”, Marta Tyszko, Wydawnictwo Natuli, seria holistyczna, Szczecin 2020, wydanie pierwsze

Marta Tyszko jest psychoterapeutką, pasjonatką holistycznego dbania o siebie, właścicielką sklepu z kosmetykami naturalnymi (Gaj-Oliwny), prowadzi warsztaty kosmetyczne. Posiadaną wiedzę i doświadczenie zgrabnie przelewa na karty książki „Pielęgnacja naturalna”. W zaledwie 223 stronach skrupulatnie i rzeczowo przekazuje pęk informacji kluczowych dla zdrowia naszego organizmu, dotyczącego dbania o skórę.

Tytułem wstępu, autorka analizuje zmianę podejścia do pielęgnacji ciała na przestrzeni wieków oraz odmienne zwyczaje higieniczne panujące na różnych szerokościach geograficznych. W dalszej kolejności opisuje budowę i funkcje skóry. Kolejny krok to informacje dotyczące kryteriów wyboru kosmetyków. Tu czytelnik znajdzie praktyczne wskazówki o substancjach szkodliwych zawieranych w komercyjnie sprzedawanych kosmetykach, połączone z pakietem faktów o „ekościemie”, jaką fundują nam producenci, cieszący się światową renomą i nieposzlakowaną opinią. Kolejne strony obfitują w informacje dotyczące składu kosmetyków. 

Dalej zaś następuje esencja książki – czyli to, jak tworzyć domowe kosmetyki z produktów ogólnodostępnych w kuchni. Marta Tyszko „serwuje” ogromną ilość przepisów, które łatwo można wykonać w domu. Wskazuje zasady ich przygotowania i prowadzi krok po kroku do… sporządzenia własnej maseczki do twarzy, peelingu, pasty do zębów, wcierki do włosów, zasypki pod pieluszkę i wielu, wielu innych. Autorka przekazuje informacje dotyczące przygotowania i aplikacji kosmetyków naturalnych, a że robi to w jasny sposób, to od razu skusiłam się do przygotowania trzech produktów. Zobaczycie je na zdjęciu poniżej. To żaden „kosmos” wykonać domowy, w pełni wartościowy produkt do pielęgnacji swojego ciała. Wystarczy odrobię chęci i oczywiście wiedza z książki „Pielęgnacja naturalna”.

„Pielęgnacja naturalna” – jak się czyta książkę?

Marta Tyszko pisze jasnym i prostym językiem, który dobrze się czyta i rozumie. Nie ma tu wywodów nie z tej ziemi i pojęć, których znaczenia należy szukać w opasłych encyklopediach. Cała wiedza przekazana jest rzetelnie, trudniejsze pojęcia są definiowane. Użycie ilustracji pozytywnie wspomaga odbiór, będąc zarazem urozmaiceniem w ciągu treści. Z resztą – książkę dosłownie „chłonie” się, gdyż z każdą stroną niesie ona niezwykle wartościową treść, która wkracza do umysłu czytającego i zaczyna kiełkować… na przykład w postaci tworzenia kosmetyków w domowym zaciszu oraz… opróżnienia półek wypełnionych chemicznymi kosmetykami i stopniowego zastępowania ich produktami pełnymi zdrowia i wartości odżywczych.

„Pielęgnacja naturalna” – dla kogo jest ta książka?

Mniemam, że książka „Pielęgnacja naturalna” szybko znajdzie dość szerokie grono odbiorców. Kto powinien przeczytać tę książkę?

  • Nastolatkowie – tak! A dlaczego? Kompleksowa wiedza, jaką przekazuje autorka, jest kluczem do zrozumienia, jak wielkim skarbem dla każdego człowieka jest jego skóra oraz jak należy się o nią troszczyć. Być może nie jeden nastolatek po przeczytaniu tej książki zrezygnuje z jedzenia fast food’ów i wsmarowywania w twarz supermarketowych kremów. Młodzi ludzie chcą dbać o wygląd, być atrakcyjni dla siebie i znajomych. Jednak często nie wiedzą, czyjego głosu doradczego mają słuchać, więc idą za tym, co najbardziej rozpowszechnione w mediach, za kolorową, pełną życia reklamą, mówiącą o natychmiastowym efekcie „WOW”. A lektura książki Marty Tyszko pokazuje, że nie tędy droga. „Pielęgnacja naturalna” będzie pięknym i wartościowym prezentem dla każdego nastolatka.
  • Kobiety w ciąży i młode mamy – ciąża i macierzyństwo to czas ogromnych zmian. Warto więc skierować myśli i działania na „jasną stronę mocy”, dając ciału swojemu i dziecka to, co pozytywnie stymuluje rozwój i zdrowy wzrost. W książce „Pielęgnacja naturalna” znajduje się cały rozdział poświęcony pielęgnacji mamy i dziecka. Kosmetyki z prostych przepisów da się przygotować nawet podczas drzemki malucha, a tym samym mieć nieco przyjemności i korzyści dla siebie pomiędzy karmieniem, a zabawą z dzieckiem 🙂
  • Kobiety – drogie Panie, która z nas nie lubi dbać o siebie? 🙂 No… może nie każda uwielbia przesiadywać godzinami w domowym spa, ale już napewno każda chce, aby jej skóra i włosy były dobrze odżywione i wyglądały olśniewająco 🙂 Tak? 🙂 A kobiety są motorem zmian nawyków całej rodziny. Dzięki książce „Pielęgnacja naturalna” pojawia się realna szansa na ulepszenie jakości życia Twojego i Twoich domowników. 
  • Każdy zainteresowany tematyką kosmetyków naturalnych oraz każdy, kto chce być bardziej BIO i ECO – te grupy odnajdą w książce solidną porcję fachowej wiedzy w temacie dbania o skórę z wykorzystaniem naturalnych składników.

„Pielęgnacja naturalna” – remedium na wszechogarniającą chemię

Zdecydowanie polecam przyjrzeć się tej książce. Niech rozgości się ona na stałe w naszych domach i ma pozaginane rogi kartek na ulubionych przepisach. Niech będzie poplamiona nawilżającym tonikiem do cery suchej, dezodorantem z octu jabłkowego i cytrynową płukaną do włosów tłustych, które przygotujemy na podstawie przepisów w niej zawartych. Niech pomaga, mi i Tobie, w wyjściu ze świata wszechogarniętego szkodliwą chemią, do krainy piękna, równowagi, szczęścia i komfortu. 

Obiecana NIESPODZIANKA to… na hasło: „rokporoku” otrzymacie 15% rabatu na książkę „Pielęgnacja naturalna”, autorstwa Marty Tyszko. Nabyć ją można na oficjalnej stronie Wydawnictwa Natuli. Tu jest bezpośredni link.

Jeśli chcecie wypróbować kosmetyków naturalnych ze sprawdzonych źródeł, to z całego serca polecam te z Siedlisko Naturalnie. Artykuł na blogu i linki znajdziecie w tym miejscu.

Czekam na Wasze opinie, spostrzeżenia i przemyślenia. Pozdrawiam ciepło 🙂

blank
„Pielęgnacja naturalna”, Marta Tyszko, Wydawnictwo Natuli, seria holistyczna, Szczecin 2020, wydanie pierwsze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.