Ten blog jest miejscem, w którym można posmakować historii z życia z pociechami o małej różnicy wieku. Ze wszystkimi plusami i minusami. Bez kolorowania i upiększania. Bez sztuczności i starania się o nie-wiadomo-co. Ale często z humorem.

Na blogu znajdziesz wiele informacji o:

 • ciekawych miejscach do odwiedzenia w Polsce, wraz z ich krótką historią
 • wartościowych książkach dla dzieci
 • dbaniu o rozwój osobisty rodzica, pasji i pozostania sobą
 • tym, co upiec/ugotować, aby było szybko i pysznie.

Nasz skład:

 • Ewa Doniec – autorka bloga – jestem Żoną kochającego Męża oraz Mamą dzieci „rok po roku” – starszego chłopca i młodszej dziewczynki, pomiędzy którymi różnica wieku wynosi rok i dziewięć miesięcy. W swoim życiu robiłam już dużo rzeczy zawodowo i prywatnie. Moim hobby od najmłodszych lat były różne sposoby na zwiedzanie świata – poczynając od tego najbliższego, stopniowo po dalsze rejony. Studiowałam Turystykę i Rekreację, później Zarządzanie na najlepszych warszawskich uczelniach. Pilotowałam wycieczki po Egipcie i Turcji. Przeszłam z plecakiem nie jedno pasmo górskie w kraju i zagranicą. Rowerem MTB przejechałam niejedną drogę tu i tam, ale najbardziej smakowała mi jazda rowerem szosowym po Hiszpanii i Majorce. Naście lat śpiewałam w chórze. Jestem dyplomowaną księgową. Nigdy nie mogłam zagrzać miejsca więcej niż dwa lata u danej branży – zawsze mnie nosiło, ciągnęło do poznawania nowego i ciągłego uczenia się nowych i ciekawych rzeczy. Uwielbiam ruch na świeżym powietrzu i zawsze stawiam ponad wszystko to, aby wyjść w teren (im bardziej zalesiony i odległy od wszelakich tłumów, tym weselsza moja buźka), czytanie książek i czarną herbatę oraz ciasteczka „petitki” i wiatr (bo niesie zmiany…).
 • Krzysztof – Mąż – moja „szklanka zimnej wody”, dbająca o bezpieczeństwo organizacyjne wszystkich moich szalonych pomysłów. Człowiek o wielkiej cierpliwości i czułości, która wylewa się dopiero przy bliższym poznaniu. Zawodowo – programista. W tworzeniu bloga uczestniczy od strony technicznej oraz jest moim wsparciem mentalnym oraz zaopatruje bloga w filmiki i zdjęcia z lotu ptaka, bo jego pasją stało się „dronowanie”. Zapalony kolarz szosowy, wielbiciel dobrego jedzenia i słońca. 
 • Staś – nasze pierwsze dziecko, rocznik 2017. Niezwykle wymagający „egzemplarz”, który od pierwszych dni swojego życia zaciekle spędza sen z naszych powiek. Mały leśnik i ogrodnik. Chętnie przygarnie każdy listek i patyk, nie pogardzi największym drągiem w lesie. Lubi nieźle umoczyć się w wodzie, a rowerkiem biegowym wjedzie w najgłębszą koleinę. Pomidory i jabłka mógłby jeść od rana do nocy. Nie odgonisz go od odkurzania w mieszkaniu.
 • Basia – nasza malutka córeczka, rocznik 2019. Rozdająca uśmiechy kombinatorka, sprytnie korzysta z nieuwagi starszego brata przy podbieraniu zabawek. Chłonie świat pełną piersią. Otwarta na nowe smaki. Uwielbia się przytulać, ale krótko, bo zaraz prędko rusza w kierunku upatrzonego celu. Niezależność to jej drugie imię.

Kategorie tematyczne, czyli o czym poczytasz na blogu?

 • MAMA – zagadnienia dotyczące macierzyństwa, czyli jak się „zorganizować”, aby nie polec pod ciężarem „obsługi” dzieci. Opisy książek i gier. Domowe sposoby na odporność i zdrowe życie.
 • PODRÓŻE – z dziećmi, małe i duże – czyli nasz sposób na zobaczenie czegoś ciekawego, mniej lub bardziej od domu odległego, wraz z maluchami, czyli ze sporym tobołkiem na plecach w formie plecaka i/lub nosidła oraz koniecznie pchając wózek. Chcemy naszym dzieciom pokazywać różnorodność kultur, języków, zwyczajów, krajobrazów. Budzić w nich ciekawość poznawania i odkrywania.
 • KOBIETA – czyli o tym, jak będąc mamą, zachować siebie dla siebie i dla męża. Cykl #KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK. Przepisy kulinarne na zdrowe, szybkie dania i desery.

Miłej lektury!