Morze Bałtyckie – za co je kochamy

Bezkres przestrzeni, ciągle zmieniające się kolory wody i nieba, głośny szum fal, delikatny powiew bryzy, piasek przywożony do domu w kieszeniach. Ciągła zmienność i nieprzewidywalność. Za to kochamy Morze Bałtyckie.

Dawniej wyjazd nad Morze Bałtyckie wydawał mi się trywialny… że niby są lepsze miejsca na odpoczynek, że pogoda niestabilna, że podczas dwutygodniowego urlopu słońca możesz nie uświadczyć, a kto chce w lato ciągle chodzić w ciepłej bluzie? Będąc w ciąży oraz mając małe dzieci, zupełnie zmieniłam zdanie. Wszystko za sprawą „magicznego” pierwiastka chemicznego – jodu. Odgrywa on ogromną rolę w prawidłowym przebiegu procesów w organizmach przyszłych mam oraz małych dzieci (w ciąży zapobiega zaburzeniom rozwoju płodu, a jego niedobór u małych dzieci może wywoływać zahamowanie wzrostu oraz trudności z koncentracją). Dbając o zdrowie, po raz kolejny wybraliśmy się więc na wypoczynek nad polskim morzem. Tym razem w pełni sezonu.

Krynica Morska z lotu ptaka wygląda tak, jak widzicie poniżej. Czym dalej od miasta na wschód, tym mniej turystów na plaży, więcej lasu, więcej swobody i ciszy.

Obejrzyjcie też krótki filmik z lotu ptaka. Morze, piasek… Koniecznie z dźwiękiem:) Będzie nam niesamowicie miło, gdy zasubskrybujecie nasz kanał na YouTube, aby czasem obejrzeć nowe smaczki, takie jak ten. Klik klik 🙂

W co się bawić?

Zapewne Ameryki nie odkryję, pisząc, co robiliśmy podczas tego wypoczynku. Bo coż tu wymyślić innego, niż cudowne aktywności nadmorskie, jakimi są:

 • spacery plażą na bosaka
 • moczenie nóg w wodzie
 • zabawy w piasku
 • szukanie bursztynów i muszelek
 • rzucanie kamieni do wody
 • skakanie przez fale
 • kąpiel w morzu
 • leżenie i patrzenie w dal
 • spacery/rowerowe przejażdżki leśne
 • słuchanie pokrzykiwania mew
 • oglądanie zachodów słońca.

A ponad wszystko: obserwowanie, jak zmienia się morze podczas całodziennego pobytu na plaży i spacerów w lesie. Jak wiatr przybiera na sile i słabnie. Słuchanie odgłosów morza, raz donośnych i groźnych, innym razem – delikatnych i kojących. Wspólne spędzanie czasu. Cieszenie się sobą. Wdychanie czystego powietrza pełną piersią. Czerpaliśmy z tego skarbca, ile tylko mogliśmy, każdy na swój sposób.

Wyjeżdżając znad morza, jak zawsze, obiecaliśmy, że znów tu wrócimy. Tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Po zdrowie, jod. Dla odpoczynku oczu, uszu i umysłu. Po kolory, dźwięki i zapachy. 

Miej w sobie dziecko – żyj „Tu i Teraz”

Na tych nadmorskich wakacjach dzielnie towarzyszyły nam koszulki z przesłaniem „Tu i Teraz” od Chmurrra Burrra. Dlaczego to przesłanie jest dla nas tak ważne? Jako rodzice, zawsze chcemy być „tu i teraz”, aby nie stracić żadnej chwili z tego, co niesie nam los i dać naszym dzieciom maksymalną uwagę oraz najpełniej spędzić z nimi wspólny czas. Czy to przesłanie ważne jest dla dzieci? One się raczej nad tym nie zastanawiają. One po prostu je realizują! Uwielbiamy ubrania tej polskiej firmy: za wygląd, komfort noszenia, wysoką jakość materiałów i niesioną przez nich, a tak bliską nam ideę, bycia za pan brat z naturą.

Komfort termiczny ponad wszystko

Dbamy o to, aby dzieci były zadowolone podczas swoich aktywności, o komfort termiczny. Dlatego od ponad roku używamy ubrań firmy Reima, która najlepiej dba o zapewnienie wygody i swobody w każdych warunkach pogodowych. Nad morze zabraliśmy więc softshell’e, bo wieje i może popadać. Dzieci bawiły się na plaży w kombinezonach plażowych z filtrem UV50+, a my nie zastanawiamy się, czy znów posmarować kremem oraz czy się przegrzały. Reima na każdą pogodę najlepsza. O tym przeczytacie wkrótce w oddzielnym artykule.

Black & White

Mieliśmy ogromną przyjemność gościć podczas wypoczynku nad Morzem Bałtyckim w Krynicy Morskiej, w hotelu White. Miejsce zachwyciło nas wysokim standardem i dbałością o komfort klientów w każdym calu. Jadaliśmy przepysznie w restauracji Black, należącej do hotelu. Dzieciom zaś bardzo przypadł do gustu plac zabaw, którym jest wielki, drewniany statek Biała Perła. Niekończąca się zabawa gwarantowana, a w tym czasie rodzice mogą złapać nieco oddechu od swoich pociech. Z hotelu White w Krynicy Morskiej nad morze bliżej być nie może… do plaży idzie się dosłownie minutę i już można rozkoszować się tym, co nad morzem najlepsze i najbardziej wartościowe – widokami i świeżym powietrzem nasyconym jodem.

Więcej o tym, dlaczego jod jest ważny dla kobiet w ciąży i małych dzieci przeczytasz w zewnętrznym linku tu.

Prosto z nad Morza Bałtyckiego udaliśmy się na kilkudniowe wakacje na Mazury, do Grabowa. O pobycie w sielsko-anielskiej głuszy przeczytasz tu.

Morze Bałtyckie – zyskało w naszych sercach szczególne miejsce. Zachowa je tam na zawsze. A na kolejny wyjazd już szykujemy kąpielówki i softshelle, bo chęci szykować nie musimy. One po prostu są 🙂

blank
morze bałtyckie zachód słońca w sierpniu

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.