Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA

Wiosną przyroda budzi się do życia. W nas samych odżywa witalność i energia.

blank
„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA”, Sam McBratney, Anita Jeram, Harperkids, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Ktoś mnie pokochał świat nagle zawirował, bo

Ktoś mnie pokochał na dobre i na złe.

Bezchmurne niebo znów mam nad głową,

Bo ktoś pokochał mnie.

Skaldowie, „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”

Już widzę, jak bezwiednie zaczynasz nucić melodię, a Twoja stopa wybija o podłogę takt muzyki. To tak jak u mnie 🙂 Myśli od razu nabrały kolorów, a na Twojej twarzy pojawił się uśmiech? Witaj, to WIOSNA! 🙂 🙂 🙂

Wiosną przyroda budzi się do życia. Trawa się zieleni, pączki liści nieśmiało pukają, by uwolnić się z łupinek, pierwiosnki i żonkile porastają ogrodowe rabaty. Nasze myśli nabierają rozpędu, zrzucamy zimową skorupę (a także oponki), coraz dłużej i chętniej przybywamy na dworze. Chcemy obcować z naturą. Zakochani, w miłosnych uściskach, zajmują ławki w parkach, zwierzęta odbywają gody, dzieci pytają o zmiany w przyrodzie. Wszystko aż kipi życiem.

„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA”, Sam McBratney, Anita Jeram, Harperkids, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Mały Brązowy Zajączek zadaje Dużemu Brązowemu Zajączkowi szereg pytań dotyczących procesu wzrostu w przyrodzie. Duży cierpliwie tłumaczy, że z kijanki będzie żaba, z gąsienicy – motyl, a z jajka – ptak. Razem patrzą, węszą, tropią. A kiedy malec pyta o to, co wyrośnie z niego… Sami przeczytajcie 🙂 Mnie się łezka kręci w oku, gdy czytam ostatnią stronę…

Czy dzieciom podoba się „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA”?

Nasza córeczka (1r 8msc) uwielbia zajączki, więc z pełnym zaangażowaniem przegląda kolejne strony książeczki po to, by na koniec mocno się do mnie przytulić. Starszaka (3,5 roku) książka nie zainteresowała zbytnio. Ciężko mi powiedzieć, czemu tak jest – od razu założył, że nie będzie jej czytał, przejrzał szybko, rzucił na trawę (jak zawsze poznajemy książki w terenie, tym razem szukaliśmy wiosny) i zdania do dziś nie zmienił.

blank
„Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA”, Sam McBratney, Anita Jeram, Harperkids, DATA PREMIERY: 10.03.2021r.

Czy rodzicom spodoba się „Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham, kiedy jest WIOSNA”?

Książka jest ilustrowana w niezwykle subtelny sposób, z użyciem w zasadzie jedynie trzech kolorów. Sprawia to, że uwaga czytelnika może być w pełni skoncentrowana na rysunkach i przekazie słownym. Nie ma tu rozpraszaczy, o które tak łatwo w książeczkach dziecięcych. 

Książka emanuje miłością do przyrody i czułością, jaką Zajączki darzą się nawzajem. Według mnie jest to dość ciekawa pozycja literacka o wiośnie i przemianach zachodzących w przyrodzie, która dodatkowo pełna jest ciepłych słów. Miło się ją czyta i odbiera. Jest tak przystanek w trasie pociągu intercity, którym jest macierzyństwo. Daje chwilę odsapnięcia od szalonych wzorów, którymi naszpikowana jest ogromna ilość książek dla dzieci. 

Książkę można zakupić na oficjalnej stronie internetowej wydawnictwa pod tym linkiem.

Po inne książki dla dzieci, jakie czytamy naszym szkrabom sięgnij TUTAJ. Są nowości wydawnicze, bestsellery, hity. Bez ogródek piszemy też, co nam się nie podoba. Jestem pewna, że znajdziesz tu książkowe inspiracje 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.