„Kicia Kocia i przyjaciele” czyli zabawom nie ma końca

„Kicia Kocia i przyjaciele” to miła wydawnicza niespodzianka od Wydawnictwa Media Rodzina z listopada 2020, zarówno dla zagorzałych fanów wielkookiej kotki, jak i dla tych, co kocie przygody zamierzają dopiero zacząć.

blank
„Kicia kocia i przyjaciele”, ANita głowińska, media rodzina, 2020

„Kicia Kocia i przyjaciele”, Anita Głowińska, Media Rodzina, 2020 – NOWOŚĆ WYDAWNICZA

„Kicia Kocia i przyjaciele” to książeczka, w której kryje się aż pięć opowiadań, które po krótce opiszę poniżej. Obok Kici Koci pojawiają się jej stali przyjaciele: Pacek, Adelka i Julianek oraz trzech nowych kolegów. Co ciekawego czeka tym razem małych czytelników?

„Kicia Kocia w przedszkolu

Pokazuje typowy dzień przedszkolaka, od porannego szykowania się do wyjścia z domu, po pożegnanie z przedszkolnymi przyjaciółmi na koniec dnia. A pomiędzy tymi: dużo zabawy, wspólne posiłki i czas odpoczynku. Opowiadanie szczególnie polecane dla dzieci, które czeka adaptacja do przedszkola. Dzięki niemu adept oswoi się z myślą o nowym wyzwaniu, jakie na niego czeka i zobaczy, co dzieci robią w przedszkolu.

„Kocia Kocia. Nie chcę się tak bawić!”

Na placu zabaw Marcyś (nowy kolega zgranej paczki) proponuje zabawę w porywanie księżniczek do lochu. Kicia Kocia protestuje, przestraszona Adelka płacze. Dzieci wspólnie postanawiają więc bawić się w to, co każdemu będzie się podobało. Opowiadanie zachęcająca, aby dzieci nie bały się być asertywne i szukały bezpiecznych i komfortowych dla nich rozwiązań.

blank
„KICIA KOCIA I PRZYJACIELE”, ANITA GŁOWIŃSKA, MEDIA RODZINA, 2020 – NOWOŚĆ WYDAWNICZA
„Kicia Kocia na placu zabaw”

Piękny dzień, roześmiane dzieci ganiają się po terenie placu zabaw, radośnie przemieszczając się między huśtawkami, zjeżdżalniami i karuzelą. Tylko Kicia Kocia ma smutną minę. Czuje się nieswojo, gdy na huśtawce obok siedzi inna dziewczynka. Rezygnuje z zabawy na karuzeli, bo jest tam nieznajomy chłopiec. Poznaje Antka, który zachęca ją do zjazdu ze zjeżdżalni, a następnie dołącza do grona przyjaciół Kici Koci. Antek jest niedosłyszący. W tym opowiadaniu w prosty i niewymuszony sposób pokazane jest, że dzieci łatwo akceptują niepełnosprawności rówieśników, a wspólna zabawa jednoczy i pozwala każdemu poczuć się równie dobrze.

„Kicia Kocia na pikniku”

Wiosenna opowieść o sielskim czasie, który czworo przyjaciół spędza w parku, urządzając piknik. Dzieci biesiadują, dzielą się posiłkiem. Następnie budują namiot i bawią się w Indian. Piknikowanie to wspaniała zabawa!

„Kicia Kocia gra w piłkę”

Podczas gry w piłkę w parku, Kicia Kocia i przyjaciele spotykają nowego kolegę. Kuba porusza się na wózku inwalidzkim. Ma niesprawne nogi, ale świetnie rzuca i łapie piłkę rękoma. To drugie opowiadanie w tym zbiorze, które w prosty i przystępny sposób zapoznaje małego czytelnika z tematem niepełnosprawności. Uczy, że osoba poruszająca się na wózku to taki sam kompan do zabaw i śmiechu, jak dzieci, które mają sprawne nogi.

Zalety zbioru „Kicia Kocia i przyjaciele” jako książki 5w1:

  • Kupujesz jedną książkę, a otrzymujesz pięć opowiadań = porządek w domu większy, gdy jest mniej do rozrzucania 🙂 
  • Cena niższa niż przy zakupie pięciu osobnych książeczek.
  • Bardziej praktycznie jest zabrać taką Kicię Kocię ze sobą gdziekolwiek, gdy ma się jedną okładkę, a nie kilka. My zabieramy ze sobą książki wszędzie (las, park, wyjazdy weekendowe i wakacyjne), więc mamy do przenoszenia i do zgubienia.
  • Taka książka „starcza” na dłużej maluchowi, co jest ważne np. podczas podróży autem, gdy nie musisz co chwila dostarczać na tylni fotel nowych gadżetów.
  • Jeśli dziecko lubi Kicię Kocię, to masz gwarantowane, że nie popuści Ci czytania pod rząd ani jednego z pięciu opowiadań 🙂 He he 🙂
  • Solidna okładka – daje gwarancję, że zbiór wytrzyma wiele podejść do czytania 🙂
  • Tematyka przyjaźni i trudności z nią związanych jest „przewałkowana” w wiele stron, czyli dostarczasz dziecku informacji, że przyjaciele mogą się pokłócić, że poznają na swojej drodze ciekawe osoby i zapraszają je go grona bliskich.
  • Zbiór opowiadań „Kicia Kocia i przyjaciele” porusza tematykę: niepełnosprawności, asertywności, nieśmiałości i przezwyciężania swoich słabości.

Więcej o serii Kicia Kocia przeczytasz na oficjalnej stronie wydawnictwa –> tutaj.

Zainteresował Cię ten wpis? Zapraszamy po inne dotyczące KSIĄŻEK DLA DZIECI na naszym blogu.

blank
„KICIA KOCIA I PRZYJACIELE”, ANITA GŁOWIŃSKA, MEDIA RODZINA, 2020 – NOWOŚĆ WYDAWNICZA

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.