#KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK część 4 – 02/2021

#KsiążkiDobreDlaKobiet (w skrócie #KDDK) – seria artykułów opisujących książki, które warto, aby każda kobieta przeczytała.

blank
KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK część 4 – 02/2021

#KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK z lutego 2021 – czas start!

Witam Was bardzo serdecznie w nowym miesiącu – marcu. Pachnie już wiosną, czy nadal zalegają u Was zaspy śniegu? U mnie to pierwsze, przynajmniej w duszy 🙂 Co przeczytałam w lutym, każdy widzi na powyższym zdjęciu. Przyjrzyjmy się nieco tym książkom. Trzy z nich doczekały się porządnych recenzji na moim blogu, więc podlinkuję Wam te artykuły, abyście mogły sobie prześledzić i zdecydować, co warto przeczytać.

UWAGA! NIESPODZIANKA!

Specjalnie dla moich czytelników, dostałam od Wydawnictwa Natuli dzieci są ważne, kod rabatowy. Na zrecenzowane przeze mnie książki otrzymacie więc rabat 15% przy zakupach na stronie internetowej wydawnictwa. W każdym z poniższych trzech linków znajdziecie szczegółowe informacje, jak to hula i PRZEDE WSZYSTKIM 🙂 jak brzmi hasło, które sprawia, że ceny gwałtownie spadają w dół 🙂

„Cud rodzicielstwa”, Shai Orr, Wydawnictwo Natuli, Szczecin 2020

blank
„Cud rodzicielstwa”, Shai Orr, Wydawnictwo Natuli, Szczecin 2020

Autor zaprasza rodziców do uważnego przyjrzenia się rodzicielstwu naszych rodziców, bo to odcisnęło w nas, współczesnych rodzicach, ślad. Nauczyło nas tego co dobre i wartościowe. Dało wzory i wskazało ścieżkę życiową, kształtując podstawy człowieczeństwa oraz to, jak odnajdujemy się w społeczeństwie. Niestety wniosło też nawyki i zachowania, które negatywnie wpływają na sposób, w jaki odnosimy się do siebie samych oraz przenosimy go na domowników, szczególnie zaś na dzieci.

Całość recenzji i kod rabatowy znajdziecie po kliknięciu w ten link.

„Pielęgnacja naturalna”, Marta Tyszko, Wydawnictwo Natuli, seria holistyczna, Szczecin 2020

blank
„Pielęgnacja naturalna”, Marta Tyszko, Wydawnictwo Natuli, seria holistyczna, Szczecin 2020

W #KsiążkiDobreDlaKobiet nie może zabraknąć o pielęgnacji ciała. Marta Tyszko pisze jasnym i prostym językiem, który dobrze się czyta i rozumie. Nie ma tu wywodów nie z tej ziemi i pojęć, których znaczenia należy szukać w opasłych encyklopediach. Cała wiedza przekazana jest rzetelnie, trudniejsze pojęcia są definiowane. Użycie ilustracji pozytywnie wspomaga odbiór, będąc zarazem urozmaiceniem w ciągu treści. Z resztą – książkę dosłownie „chłonie” się, gdyż z każdą stroną niesie ona niezwykle wartościową treść, która wkracza do umysłu czytającego i zaczyna kiełkować… na przykład w postaci tworzenia kosmetyków w domowym zaciszu oraz… opróżnienia półek wypełnionych chemicznymi kosmetykami i stopniowego zastępowania ich produktami pełnymi zdrowia i wartości odżywczych.

Całość recenzji i kod rabatowy specjalnie dla WAS –> tutaj.

„Uwaga! Złość”, Ewa Tyralik-Kulpa, Wydawnictwo Natuli, Szczecin 2020, seria rodzicielska

blank
„Uwaga! Złość”, Ewa Tyralik-Kulpa, Wydawnictwo Natuli, Szczecin 2020, seria rodzicielska

„Uwaga! Złość” to 184 strony, gdzie – w niezwykle przystępny dla czytelnika sposób – autorka rozprawia się z mitem, że złości trzeba unikać jak ognia. Już od pierwszych stron, czytelnik odnosi wrażenie niezwykle czułej myśli… i delikatnego przytulenia, jakimi Ewa Tyralik-Kulpa stara się „zaopiekować” dzisiejszych dorosłych. Szczególnie zaś tych, którzy toczą niekończące się boje z latoroślami, jednocześnie myśląc, że ponoszą porażkę jako rodzice oraz źle czynią, pokazując złość swoim dzieciom… bo przecież nie można przekazywać młodemu pokoleniu „złych” wzorców. Lepiej więc trzymać nerwy na wodzy i zaciskać zęby, gdy coś działa na nas jak płachta na byka… Tak nauczono nas i tak żyjemy. Niestety.

Nadszedł czas na zmiany, dlatego piszę krótko o tej książce w #KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK, ALE… ALE… poczytajcie szerzej na blogu i łapcie rabat.

„Silna”, A. Cieplak, N. Fiedorczuk, A. Jadowska, K.B. Miszczuk, A. Płoszaj, D. Słowik, Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2021

blank
„Silna”, A. Cieplak, N. Fiedorczuk, A. Jadowska, K.B. Miszczuk, A. Płoszaj, D. Słowik, Wydawnictwo Zielona Sowa, Warszawa 2021

Dlaczego „Silna” dołączyła do #KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK? Wybrałam ją z rozpędu, trochę bez zastanowienia. „Kupiłam” skutkiem dość natarczywego marketingu, jakie Wydawnictwo Zielona Sowa zastosowało do promocji tej nowości z 2021 roku. Przeczytałam kilka stron… spojrzałam na tył okładki… westchnęłam. Cóż… wiek: 15+. Właśnie to czuć z tej książki. Ale że 15+ mam, to zdecydowałam się czytać dalej.

I powiem Wam tak: książkę powinna przeczytać każda nastolatka (oczywiście 15+)i młode kobiety (20-25 lat), a także ich rodzice. Sześć opowiadań zawartych w „Silnej” to mocne historie, obrazujące, co dzieje się w głowach osób we wskazanym wieku. Ja nie pamiętam takich „akcji” z mojego życia, dlatego wszystkie opowiadania czytałam z zapartym tchem. Trzymają w napięciu i opowiadają o wydarzeniach, które mrożą krew w żyłach (z wyjątkiem pierwszego, które ma spokojną fabułę). Każde z nich niesie oryginalne przesłanie i daje motywującego „kopa”. Daje światło, mimo ciemności przez którą bohaterka przechodzi.

Każda autorka pisze w inny sposób, więc z łatwością znaleźć tu można język, który czyta się danej osobie najłatwiej. Ja z zapartym tchem czytałam „Duch w szafie”, mimo że zawsze unikałam w literaturze tego typu tematyki, to Aneta Jadowska sprawiła, że opowiadanie pochłonęło mnie bez reszty.

Polecam, jeśli macie „wolny przebieg” i chcecie spojrzeć z młodzieżowej perspektywy na świat. No… albo gdy jesteście rodzicami i chcecie wiedzieć, co może dziać się w głowach Waszych dzieci – licealistów i studentów.

„Silną” możecie kupić na oficjalnej stronie internetowej Wydawnictwa Zielona Sowa.

„Jak myśleć o sobie dobrze?”, Stefanie Stahl, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2020

blank
„Jak myśleć o sobie dobrze?”, Stefanie Stahl, Wydawnictwo Otwarte, Kraków 2020

„Jak myśleć o sobie dobrze?” dołącza do #KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK w bólu… moim. Tak. Ciężka lektura, jeśli ktoś chce, dzięki niej, realnie wpłynąć na swoje życie, a nie tylko przeczytać i na półkę odłożyć. To nie jest łatwy poradnik, dzięki któremu pośmiejesz się z siebie, a autorka będzie wydawała Ci się kumpelą, którą znasz od lat. To poważna pozycja literacka, w której Stefanie Stahl, korzystając ze swojego wieloletniego i bogatego doświadczenia (najsłynniejsza psychoterapeutka w Niemczech), realnie pomaga być bardziej pewnym siebie. Wszystko w tej książce kręci się wokół tego, jak skutecznie pomóc osobom o niskim poczuciu własnej wartości. Autorka kieruje do czytelnika szerokozakreśloną wykładnię o istocie poczucia niskiej wartości, które to w efekcie jest dla człowieka pasmem ciągłych niepowodzeń, niezadowolenia i nielubienia siebie oraz otaczającego świata. A wszystko to z powodu powielanych latami schematów, które wynieśliśmy z dzieciństwa.

Spróbuj na swój los, swoją osobę i swoje zdolności popatrzeć życzliwym okiem. Wylicz – najlepiej pisemnie – wszystkie rzeczy w swoim życiu, za które możesz być wdzięczny.

Dzieci uczą się, że są ważne i szanowane, dzięki temu, że rodzice ich słuchają i je rozumieją. W ten sposób nabywają szacunku do samych siebie.

Nie staraj się „mieć racji”, ale dąż do porozumienia i rozmowy na równym poziomie.

Nie zwalczaj swoich rzekomych słabości, bo warto walczyć tylko z jedną słabością, czyli ze zniekształconym postrzeganiem własnej osoby.

Stefanie Stahl, „Jak myśleć o sobie dobrze?”, wybrane fragmenty

Przy czytaniu przydają się: notatnik, długopis/ołówek, chusteczki higieniczne i ciepły koc. Te wszystkie zaś potrzebne szczególnie, gdy nocą w uśpionym domu, próbujesz dojść do ładu z samą sobą, trzymając w ręku „Jak myśleć o sobie dobrze?”.

Książka „Jak myśleć o sobie dobrze?” jest dostępna na przykład na stronie internetowej Empiku.

Voilà! To by było na tyle w #KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK z lutego 2021. Komentujcie i udostępniajcie 🙂 Dzięki!

blank
KsiążkiDobreDlaKobiet #KDDK część 4 – 02/2021

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.