Czym jest kobiecość?

Zapędzona, zmęczona i odpowiedzialna za ognisko rodzinne. Codziennie pytam się, gdzie JESTEM JA w tym wszystkim. Szukam swojej KOBIECOŚCI we współczesnym, zwariowanym świecie.

blank
czym jest kobiecość?

Wydanie subtelne

Kobiecość to elegancja, styl, sposób bycia. To tajemniczość, delikatność oraz kruchość.

Kobiecość to światło i blask, jaki bije z oczu każdej kobiety.

Kobieta kojarzy mi się z kimś silnym i zarazem bardzo wrażliwym, kimś, kto przede wszystkim zawsze pozostaje sobą (Joanna Jędrzejczyk, zawodniczka MMA).

Kobiecość to intuicja i wrażliwość emocjonalna. Mężczyźni bardziej zero-jedynkowo podchodzą do wielu tematów. My, kobiety, widzimy i czujemy więcej (Paulina Krupińska-Karpiel, modelka i prezenterka).

Kobiecość to jest to wszystko, czego brakuje mężczyznom. Ale to jest też piękno i pewna subtelność, (…), tajemnica, z której w sytuacjach nieprzewidywalnych wydobywa się siła (Agnieszka Amaro, menedżerka).

Wydanie wyraziste

Siła, charyzma i odwaga, by głośno mówić, kim jesteśmy, kim chcemy być, na co się nie zgadzamy (Marta Żmuda-Trzebiatowska, aktorka).

Kobiecość to dojrzałość, przemyślane wybory. To wartości.

Dawniej kobiecość wielu osobom kojarzyła się ze zniewoleniem i cierpieniem. Obecnie coraz większego rozpędu nabiera dbanie o swoje talenty, pasje i potrzeby. Więcej kobiet nie boi się realizować marzeń, otwarcie mówić o nich i walczyć o osiągnięcie szczęścia.

A najbardziej bliski mi jest zdanie Bovskiej (Magda Grabowska-Wacławek, wokalistka, kompozytorka):

Kobiecość ma różne odcienie, bo ile kobiet, tyle wizji kobiecości.

Drogie Kobiety! Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do poszukiwania w sobie odpowiedzi na pytania: czym jest dla Ciebie kobiecość? czym jest Twoja kobiecość?

Wszystkie cytaty i myśli pochodzą z książki Katarzyny Olubińskiej „Kobieta w wielkim mieście” (Wydawnictwo WAM, 2020). Ja znalazłam tam inspirujące historie, które wyciskają łzy z oczu, dają nadzieję, emanują siłą. Znalazłam tam szczęście, wdzięczność i wiarę. Siłę, miłość i piękno.

Chcesz więcej wpisów w kategorii KOBIETA na moim blogu? Daj mi o tym znać w komentarzu poniżej 🙂 Poznajmy się 🙂

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.